0 (533) 418 80 80
Üye Paneli
Her Damlasından Güç Alıyoruz, Bu güç Bizim!

GTO

24 Mart 2015'te Gaziantep Ticaret Odası'nda , Gaziantep Akaryakıt Bayileri Derneği (GABDER ) ,Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası (TABGİS ) işbirliği ile akaryakıt sektörü ile ilgili bayilerinde iştirak ettiği meclis salonunda toplantı gerçekleştirildi. Düzenlenen toplantıya TABGİS Genel Başkanı Ferruh Temel Zülfikar, GTO Meclis Üyesi Cafer Dumrul, GABDER Başkanı Ali Özcan Akcan, GTO Meclis Başkanı Ali Yener ve akaryakıt bayileri katıldı.
Toplantıda ilk olarak bir konuşma yapan GTO Meclis Başkanı Ali Yener, “Petrol ve enerji, ticaret, endüstriyel ve günlük hayatımızın vazgeçilmez bir unsuru. Bir tüketici olarak değil genel olarak, hepimizin yaşadığı bir duygu. Ama neredeyse bütün ekonomik faaliyetlerin can damarı. İçinde bulunduğumuz krizlerin bile ana damarı petrokimya ürünleri. Petrokimya tesislerinden çıkan fiyatlar ve günlük analizlerin değişmesi negatif ya da pozitif değerlendirmeleri” dedi.
GABDER Başkanı Ali Özcan Akcan ise, geçmişten bu güne gelindiğinde bugün için sorun olan tavan fiyat uygulamasının kendi sektörlerinin son sorunu olmayacağını ifade etti. Akcan, “Bu sektör belki de dört yıl sonra başka hiç adını bilmediğimiz bir şey ile karşılaşacak. Bunun içindir ki bizim birlik, beraberlik, samimiyet bunların çok daha fazla olması gerektiğine inanıyorum” dedi.
TABGİS Genel Başkanı Ferruh Temel Zülfikar, “Gaziantep’te fiyat rekabetlerinin, aslında, buna biz fiyat rekabeti demiyoruz, bayinin kendi içindeki rekabeti diyoruz. Çünkü para kazanamayan bir bayi topluluğu rekabeti diyoruz buna. Bunun için Gaziantep’te hakikaten iyi adımlar atılmış. Ben tüm meslektaşlarımı buradan kutluyorum. Doğru bir iş yapmış. Bizim hep bir hesabımız var. Rekabet doğrudur, yapılır, yapılması da lazım. Ama böyle öldüresiye, zararına birbirimizi batırırcasına rekabet doğru bir şey değildir. Öncelikle bunu söylemek istiyorum” diye konuştu.
Son olarak Gaziantep'in dışında çevre illerden katılım gösteren bayilerde sektörle ilgili sorunlarını paylaştı.

Tarih : 25.03.2015